TR | EN
Genel Bilgiler

     Fakültemiz 28 Mart 2008 tarihinde Bakanlar Kurulu’nun 2008/13383 sayılı Kararıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak kurulmuştur.

   2011-2012 yıllarında ilk öğretim üyelerinin göreve başmasının ardından üniversitemiz bünyesinde bulunan Mediko-Sosyal Merkezi’nde yer alan dört ünitlik birimle ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmaya başlayan fakültemiz, eğitim-öğretim faaliyetlerine ise 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 50 lisans öğrencisi ve 2013 yılında 9 uzmanlık öğrencisi ile başlamıştır. 2019 yılı itibariyle 23 öğretim üyesi, 55 uzmanlık öğrencisi, 462 lisans öğrencisi ile hem eğitim-öğretim hizmeti hem de ağız ve diş sağlığı hizmeti verilmeye devam edilmektedir.

     Fakültemizin lisans eğitim programı 5 yıl olup eğitim dili Türkçe'dir. Öğrencilerimiz eğitimlerinin ilk iki yılında temel tıp ve diş hekimliği teorik derslerinin yanı sıra preklinik ve simulasyon laboratuvarlarımızda klinik öncesi mesleki uygulama derslerini almaktadırlar. 3. sınıfta öğrencilerimiz bir yandan teorik ve preklinik uygulama derslerine devam ederken bir yandan da klinik uygulamalara adapte olmak için gözlemci öğrenci olarak eğitim almaktadırlar. Ağırlıklı olarak klinik uygulama eğitiminin alındığı 4. ve 5. sınıflar ise aynı zamanda temel tıp ve diş hekimliği mesleki teorik derslerinin de alındığı yıllardır. Öğrencilerimiz beş yıllık mesleki eğitimleri boyunca çağdaş diş hekimliğinin gerektirdiği güncel ekipmanlarla donatılmış klinik ve laboratuvarlardan yararlanmaktadırlar.

     Diş Hekimliği Fakültesi olarak hizmet vermeye başladığımız günden beri genç dinamik uzman kadromuzla birlikte ulusal ve uluslararası düzeyde önde gelen diş hekimliği fakülteleri arasında yer almayı, üst düzeyde eğitim vermeyi ve ileri teknoloji imkanlarını kullanarak Eskişehir ve bölge halkına ağız ve diş sağlığıyla ilgili her türlü sağlık hizmetini sunmayı amaçladık. Hastalarımızın tanı ve tedavi işlemleri tamamen dijital alt yapıyla kurulmuş bilgisayar donanımlı ünitlerde gerçekleştirilmekte olup hastalarımıza diş hekimliği teknolojisinin en son gelişmeleri takip edilerek hizmet sunulmaktadır.