TR | EN
Dekanımızın Mesajı

        Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak 2012 yılında Fakültemizin Klinik Bilimleri Bölümü bünyesinde yer alan 8 Anabilim Dalında; her biri kendi alanlarında yetkin, çağdaş bilgi ve beceri sahibi, araştırmacı, kanıta dayalı diş hekimliğinin önemini kavramış, görevin yerine getirilmesinde kamuya hizmet bilincini önde tutan, ulusal ve uluslararası platformda vizyon sahibi, güçlü bir akademik kadro ile yola çıktık.

        Fakülte olarak Yunus Emre’nin şehri olan Eskişehir’imizde, öğrencilerimizi tüm yeniliklere hâkim, öğrenmeyi ve bilgiye erişmeyi bilen, koruyucu ve önleyici tedavileri ön planda tutan, insani ve mesleki etik değerlere bağlı, çağdaş birer diş hekimi olarak yetiştirmenin yanı sıra Eskişehir ve bölge halkına kaliteli ve etkin bir ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmayı amaçladık.

        Kurulduğu ilk günden itibaren böylesine kısa zaman içerisinde birçok alanda gelişme göstermiş ve devlet üniversiteleri arasında tercih edilme sırasına göre ilk on fakülte arasında yer alan Fakültemizin Dekanı olmanın gururu yaşamaktayım.  Hep birlikte daha nice başarılara imza atmak dileklerimle, tüm mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Sevgi ve saygılarımla.

 

Prof. Dr. Şule Bayrak

Dekan