TR | EN
Dekanımızın Mesajı

Hayat boyu eğitim şiarı ile çıktığı yolda emin adımlar ile ilerleyen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 80000 hastanın tanı ve tedavisinin gerçekleştirildiği hem klinik ve hem teorik eğitimin dünya standartlarında genç eğitici kadrosu tarafından verildiği, her an gelişen teknolojiye ayak uydurmak zorunda olan Diş hekimliği mesleğini akredite standartlarda uygulayan bir bölgesel eğitim merkezidir. Diş hekimliği ile ilgili her türlü klinik uygulamanın yapılabildiği Fakültemizde ayrıca öğretim üyeleri yoğun gayretler ile akademik çalışmalarına devam etmektedirler. Fakültemiz genç akademik kadrosu ile devamlı bilimsel bilgi üretme postansiyeline sahip olmakla beraber bu bilimsel bilgiyi sürekli olarak usta-çırak ilişkisi ile bir sonraki nesillere geçiren bir yapılanmayla varlığını sürdürmektedir.

Fakültemizin misyonu Cumhuriyet değerlerine ve topluma yürekten bağlı, dürüst, güvenilir ve üstün evrensel niteliklerle donatılmış ve toplum değerlerini bireysel değerlerden önde tutan Diş hekimleri yetiştirmektir.

Fakültemizin vizyonu hasta ve çalışan mutluluğunu gözeterek ve her bireyin birbirine karşı sorumluluğunu muhafaza ederek bilimsel bilgi üretimini en üst düzeye çıkarıp Ulusal ve Uluslararası arenada Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini söz sahibi yapma ülküsü ve idealini gerçekleştirmektir.

Bu bağlamda hem çalışan hem de öğrencilerimiz için en ideal şartları sağlamak amacıyla var gücümüzle çalışmak her zaman önceliğimiz olacaktır.

 

Prof. Dr. Batu Can YAMAN

Dekan